Onanie - masturbace (muži) - otázky a odpovědi

Dobrý den, Chtěl bych se informovat na otázku onanie. Jelikož nemám partnerku,řeším své sexuální pudy tímto způsobem, a to několikrát denně, někdy i šestkrát. Čili bych se chtěl zeptat,jestli to je normální....já si připadám jako nemocný,posedlý...myslím,že je to moc často. Předem děkuji za odpověď

Nepovažujte se za nemocného či postiženého. Ani intenzivní mnohonásobná onanie ještě nikomu neublížila, pokud vás ovšem neodvádí od plnění pracovních povinností či jiných důležitých životních úkolů.

MUDr. Radim Uzel
Dobrý den, rád bych se zeptal na jeden problém. Jsem ještě panic a můj penis je v normálu (17 cm, 4cm), žádný potíže nemám. Problém je v tom, že mám problémy ejakulovat a následně dosahovat orgasmu při onanii. Penis mi normálně tvrdne (až moc) a kapičky lásky se taky objeví, ale onanie mi nepřináší žádný požitek, prostě mě přestane bavit. Asi nemám dostatečně barvité představy. V erotickém snu jsem ejakuloval již mnohokrát, jestli jsem dosáhnul orgasmu tak to nevím (jestli to teda ve snu jde). Takže doteď nevím co orgasmus znamená. Holky se mi normálně líbí a věřím že budu mít asi problémy s předčasnou ejakulací, jen mě samotný akt onanie nic nepřináší kromě ztvrdnutí. Je to normální?

Váš stav je úplně normální, ne každému přináší onanie uspokojení a člověk by se tedy neměl do této činnosti nijak nutit. Noční poluce jsou většinou spojeny s orgastickým prožitkem většina ejakulací u muže je provázena orgastickými pocity i když rovnítko mezi ejakulaci a orgasmus není možno klást absolutně ve všech případech. Předčasnou ejakulací si zatím hlavu nelámejte a z budoucího pohlavního styku nemějte obavy.

MUDr. Radim Uzel
Dobrý den. Jiz vícekrát jsem četl o neskodnosti onanie. Nemuze i zde vzniknou podobný efekt, jako u anorekticek se zvracením zaludku - snahou o rychlé vyvrcholení k pozdejsí predcasné ejakulaci. Dekuji.

Máte pravdu, ze snaha o co nejrychlejší vyvrcholení může vést k návyku. Je proto nutno i onanii věnovat dostatek času a event. ejakulační reflex oddalovat. Takový trénink je pak dokonce prospěšný.

MUDr. Radim Uzel
Dobrý den Píšu Vám ohledně problému s erekcí, který mám poslední dobu. Je mi 21 let a jsem panic. Masturbuji již pěknou řádku let a poměrně často. Někdy i 6-7 krát za den. Můj problém spočívá v tom, že mám poslední dobou problém s erekcí. Není taková jako bývala. Penis nedosáhne tvrdost, třebaže se i postaví. Také mi zmizeli ranní erekce, které jsem jinak mával. Neplánoval jsem přejít životem v celibátu, ale teď mám skutečné obavy. Ať se soustředím sebevíc, erekci nedosáhnu jako předtím. Omezil jsem masturbaci, ale nepomáhá to. Zrovna jsem začal chodit s jednou holkou, ale mám obavu s ní jít vůbec do postele. Ty problémy se totiž objevily ještě před ní. Je to v takovémto nízkém věku normální? Prosím Vás, poraďte mi co mám dělat. Děkuju.

Možná je to tím, že se do masturbace tak trochu nutíte a domníváte se, že sexuální potřeby jsou po celou dobu života konstantní. Není tomu tak. Už v 21 letech nastávají určité změny oproti chlapcům 15 - 16tiletým, kteří by nejraději masturbovali nepřetržitě. Zvolněte tedy tempo, méně se pozorujte a uvidíte, že s tou vaší přítelkyní to půjde velmi dobře.

MUDr. Radim Uzel
Dobry den zajímá mě, jestli záleží na tom, v jakém věku se masturbuje a jak se vlastně projevuje orgasmus. Předem dekuji

Masturbovat může každý člověk libovolně často a libovolně dlouho. Orgasmus u muže se zpravidla projevuje takzvanou ejakulací, to znamená výstřikem spermatické tekutiny.

MUDr. Radim Uzel
Moze clovek pri masturbacii ochoriet na nejaku pohlavnu chorobu?

Při masturbaci nepřipadá jakákoliv nákaza sexuálně přenosnou nemocí v úvahu.

MUDr. Radim Uzel